MoneyExpo 2012

20. – 22. května Top Hotel Praha

pátek – Live Trading Show. Blok obchodování na živo zahájila soutěž o nejlepšího obchodníka z řad návštěvníků. Ostatně tradingu byl věnován celý páteční program – návštěvníci se dozvěděli jak vypadá každodenní příprava před otevřením trhů, profesionální obchodníci a analytici nastínili možné dění na pátečním trhu včetně vlivu očekávaných událostí. Závěrečné komentáře pak ukázaly  úspěšnost těchto predikcí.

Zúčastnění tradeři:
John Carter (USA), Andrea Unger (ITA), Ludvík Turek (ČR), Davide Biocchi (ITA)

sobota – Kam s penězi. Program byl zahájen debatou o alternativních investicích. Jedním z vrcholů byl blok nazvaný Investice do podnikání, který představil tuto opomíjenou investiční oblast. Z pohledu podnikatele se na problematiku zaměřil Leoš Novotný, majitel společnosti Leo Express a.s. Naopak Ondřej Bartoš, majitel společnosti Credo Ventures a.s. promluvil o tom, proč je 9 z 10 investic do firem neúspěšných a čeho se tedy vyvarovat.

Odpolední program byl zaměřený na burzy: zahrnoval přednášku dvou obchodníků z páteční Live Trading Show Howarda Frienda a Andrey Ungera. Dále vystoupili Daniel Gladiš (Rozpad Eurozóny? I na tom můžete vydělat!) a Lukáš Jíra s provokativní přednáškou Česká burza umírá, ale stále lze vydělávat.

V rámci sobotního programu budou vyhlášeny výsledky anketa Broker Roku.

neděle – Získejte náskok! Tato část programu nabídla informace, které jinde nezaznějí. Marek Janšta se zaměřil na problematiku penzí (Důchod nebo penzi? Rentu!), Martin Urban (brokerjet České spořitelny a.s.) upozornil, že nadchází zlatá doba investorů. Mezi nedělními řečníky nechyběl Roman Dvořák, jehož loňská přednáška na téma investování do afrických akcií byla jednou z prvních na toto letos populární téma.

Odpolední část přineslo diskusi na téma nejlepší investice pro rok 2012 za účasti Jaroslava Brychty (XTB), Emila Dočkala (FPG), Romana Dvořáka (Czechwealth) a Jána Hájka (ISČS). Mezi přednášejícími zaujali pánové Jaroslav Brychta (Papírové bohatství a droga jménem inflace) a Ludvík Turek (Využijte tajemství parketových obchodníků).

Nedělním vrcholem byla dvoupřednáška Johna F. Cartera z USA – Profesionálové inkasují, zatímco amatéři doufají a Staňte se mistry tradingu.

 

Text z programové brožury

Novinky ročníku 2012

Live Trading Show
Unikátní událost, která se koná na MoneyExpo 2012, kde profesionální obchodníci využijí situaci na pátečních trzích. V rámci ive Trading Show potkáte opravdové obchodníky, reálné trhy a reálný trading.

Začne se přípravou na obchodní den (hardware, software, psychologie, fundamentální a technická analýza, významná vyhlášení a události dne, dlouhodobé a krátkodobé časové rámce, důležité úrovně, poslední 4 dny a mentální scénáře). Po přípravě se připojí 5 obchodníků z různých částí světa, aby představili jejich perspektivu na aktuální situaci na burzovních trzích.

Soutěž v tradingu
Sami diváci budou moci na závěr vyzkoušet obchodování na DEMO účtech. Ty nejlepší výsledky budou ohodnoceny věcnými cenami, které jsou zároveň užitečné pro trading.

Pro obchodování můžete využít jednu z platforem společností X-Trade Brokers a nebo TradeStation. Více informací na jejich expozicích.

Aleternativní a podnikatelské investice
V tomto ročníku budete také součástí diskuze o alternativních investicích a doplněním tohoto investičního spektra budou investice do podnikání. Tomuto bloku bude věnována sobota dopoledne.

 

Celková účast

Druhého ročníku MoneyExpo se zúčastnilo 2849 návštěvníků a 18 vystavovatelů. Proběhlo 19 přednášek a 14 workshopů.

 

Fotogalerie

návštěvníci2Broker rokuX Trade BrokersDukascopyLive Trading Showworkshopbrokerjet České spořitelnySaturitasDiana Sixtová
Česká mincovna                                     Leoš Novotný                                      ČNATA a Forex-zone